Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak prać i suszyć ręczniki z włóknami bambusa.

2020-02-16
Jak prać i suszyć ręczniki z włóknami bambusa.

Ręczniki bambusowe to doskonała alternatywa dla luksusowych ręczników z bawełny egipskiej. Wyróżnia je chłonność, szybkość w wysychaniu i unikalne właściwości. Dlaczego warto sięgnąć po ręczniki bambusowe? Jak prać ręczniki bambusowe i czy można je prasować? Sprawdź!

Dlaczego właśnie ręczniki bambusowe?

Ręczniki bambusowe są przede wszystkim przyjemne w dotyku, chłonne i przyjazne dla skóry. Mogą być także odpowiednie dla alergików, ponieważ uprawa bambusa nie wymaga zastosowania pestycydów. Co więcej, naturalne włókna bambusa wytwarzane wyłącznie w procesie mechanicznym odznaczają się niezwykłymi właściwościami. Jest to chociażby działanie antystatyczne, termoregulacyjne, antybakteryjne i antygrzybiczne. Aby ręczniki z dodatkiem włókien bambusa zachowały swe walory należy o nie odpowiednio zadbać. Dla zachowania wysokiej higieny ręczniki idealnie byłoby prać dwa razy w tygodniu, zwłaszcza jeśli nasza łazienka jest mała, słabo wentylowana i często bierzemy gorącą kąpiel generującą powstawanie pary wodnej osadzającej się na ręcznikach. Gdy chodzi o wymianę ręczników bambusowych na nowe - ta z pewnością nie będzie konieczna przez długi czas. Ręczniki uszlachetnione włóknami bambusa są szczególnie trwałe.

Jak prać ręczniki z włóknami bambusa?

Jak często prać ręczniki?
Przed wykonaniem prania warto w pierwszej kolejności zapoznać się z instrukcjami producenta zamieszczonymi na metce. Ręczniki z włóknami bambusa powinny być prane w temperaturze nie wyższej niż 40 °C. W przypadku ręczników z włóknami bambusa, które w większości składają się z jakościowej bawełny temperatura może się różnić. Tkanina z dodatkiem włókien bambusa jest łatwiejsza w oczyszczaniu, dlatego nawet pranie w niższych temperaturach będzie właściwe w celu usunięcia plam i zanieczyszczeń. Nie zaleca się natomiast stosowania środków zmiękczających i wybielających. Takie zabiegi mogą osłabić doskonałe właściwości chłonne włókien bambusowych. Pierwsze pranie należy wykonać jeszcze przed pierwszym użyciem.

Jak suszyć i prasować ręczniki z włóknami bambusa?

Ręczniki z włóknami bambusa należy suszyć w miejscu o odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Podobnie jak jest to w przypadku ręczników bawełnianych, najodpowiedniejsze będzie więc suszenie ich na zewnątrz. Jeśli nie jest to możliwe, ręczniki można suszyć w środku, w pomieszczeniu wyposażonym w odpowiednie wywietrzniki. Nagromadzenie wilgoci sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, osłabia włókna i powoduje powstawanie przykrych zapachów. Ręczniki z włóknami bambusa można suszyć również w suszarce bębnowej, lecz wyłącznie z zastosowaniem najniższych temperatur. Co więcej, producenci zalecają taki sposób suszenia, aby ręczniki na długo zachowały swą puszystość! Czy ręczniki bambusowe po wysuszeniu można prasować? Nie zaleca się prasowania, dlatego warto ręczniki suszyć w odpowiedniej pozycji i w ten sposób uniknąć zgnieceń. Jeśli jednak prasowanie jest konieczne, należy wybierać w tym celu jak najdelikatniejsze programy. Nie sprawdzi się prasowanie z zastosowaniem generatora pary, ze względu na wysokie temperatury, które mogą zniszczyć włókna.

Koniecznie zastosuj powyższe wskazówki - walory ręczników z włóknami bambusa są tego warte! Pamiętaj, że szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji produktu są zamieszczane przez producenta bezpośrednio na metce. Ciesz się przyjemnym w dotyku materiałem i chłonnością ręczników bambusowych przez długi czas.

Ręczniki bambusowe ecco bamboo
Ręczniki bambusowe Ecco Bamboo Greno

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel