Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Śpij zdrowo! Jak wybrać pościel dla alergika?

2020-04-15
Śpij zdrowo! Jak wybrać pościel dla alergika?Alergicy, zwłaszcza ci zmagający się z uczuleniem na kurz, muszą z rozwagą dobierać tekstylia. Pościel dla alergika powinna być wykonana z materiału antystatycznego, przewiewnego i łatwego w czyszczeniu. Oprócz jakościowych poszew i prześcieradeł należy również wybierać antyalergiczne kołdry i poduszki. Jaką pościel dla alergików wybrać? 

Bezpieczna pościel dla alergika - kryteria wyboru

 Pościel dla alergika to bezpieczne, jakościowe poszewki i prześcieradła. Co to oznacza w praktyce? Alergicy powinni wybierać pościel sporządzoną z materiału uniemożliwiającego lub utrudniającego rozwój patogenów. Jednocześnie, materiał musi być zdatny do prania w wysokich temperaturach. Dzięki temu osoby uczulone na roztocza i pyłki mogą zapewnić sobie maksimum higieny, konieczne dla spokojnego snu. Warto więc sięgać po pościel ze 100 % bawełny, która znana jest ze swoich praktycznych walorów. Dzięki zastosowaniu tego materiału pościel szybko pochłania wilgoć, a następnie równie szybko ją oddaje. W suchym środowisku patogeny nie znajdują warunków dobrych do rozwoju. Możliwość prania w wysokich temperaturach i zastosowania silnych detergentów dodatkowo przemawia na korzyść bawełny. Kolejne godne polecenia materiały to jedwab czy len, które wykazują właściwości antystatyczne i antybakteryjne. Walory antystatyczne wykazuje również mikrofibra, nowoczesny materiał pościelowy, stosowany również do wykończeń kołder i poduszek antyalergicznych. 

Śpij spokojnie! Wybieraj poduszki i kołdry dla alergików

  Gdy chodzi o poduszki i kołdry antyalergiczne, szczególną uwagę należy zwrócić na wypełnienie. Najważniejszym kryterium powinny być certyfikaty i atesty, potwierdzające bezpieczeństwo produktu. Przykładem może być rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Jeśli chodzi o uczulenia skórne, występujące w kontakcie z toksycznymi barwnikami - należy sięgać po wyroby z Certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. W celu jego uzyskania producenci muszą bowiem spełnić szereg bardzo rygorystycznych warunków.   Kołdry i poduszki antyalergiczne to najczęściej te wypełnione włóknami poliestrowymi. Suche włókna to środowisko, w którym roztocza najzwyczajniej się nie rozwijają. Coraz częściej stosuje się jednak dodatki, w formie specjalistycznych środków neutralizujących drobnoustroje odpowiedzialne za alergię. Ich działanie powinno być potwierdzone niezależnymi badaniami. Należy również zapoznać się ze wskazówkami producenta, dotyczącymi okresu działania substancji  oraz ich odporności na procesy czyszczenia. Kołdry i poduszki antyalergiczne najczęściej można prać w pralce, w temperaturach określonych w instrukcji. Warto wybierać produkty o wypełnieniu rozłożonym równomiernie, na przykład poduszki i kołdry pikowane. Przeszycia zabezpieczają bowiem przed deformacją wkładu, tak częstą w przypadku prania wyrobów niejakościowych. Czy alergicy mogą wybierać kołdry i poduszki puchowe? Niewykluczone! W takiej sytuacji należy jednak sięgać po wyroby z certyfikatem NOMITE. Są to poduszki i kołdry wypełnione jakościowym puchem wiadomego pochodzenia, w dodatku świetnie oczyszczonym i osuszonym. Nie mniej istotny jest materiał wierzchni, który powinien wyróżniać się gęstym splotem. Dodatkowym zabezpieczeniem są szczelne wykończenia. Zastosowanie tak hermetycznych rozwiązań ma na celu ochronę wypełnienia przed zanieczyszczeniami i zawilgoceniem. Produkty puchowe należy bowiem prać chemicznie - pranie w pralce z reguły nie jest polecane.   Pościel dla alergika oraz poduszki i kołdry antyalergiczne są dostępne na rynku w dużych ilościach i zróżnicowanych cenach. Wybierając pościel dla alergików warto kierować się składem produktu oraz jego właściwościami, które powinny być odpowiednio potwierdzone. W Interni.pl proponujemy szeroki zakres wyrobów pościelowych, a naszą ofertę kierujemy również do alergików. Dlatego skorzystaj z naszej szerokiej oferty i śpij spokojnie!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel